Kim jesteśmy

Fundacja „NIEPOKONANI” została ustanowiona dnia 24 marca 2014r Aktem Notarialnym Repetytorium A nr 1297/2014 w Kancelarii Notarialnej we Wrocławiu z woli jej Fundatorów Alicji Bilińskiej i Ewy Dąbrowskiej, prywatnie Matki i Babci niepełnosprawnego Kubusia.

Pomysł powołania Fundacji, która działałaby na rzecz dzieci, młodzieży i „młodych dorosłych” niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością zrodził się z chęci pomocy dzieciom i ich opiekunom, którzy codziennie zmagają się z wieloma trudnościami i problemami w opiece nad bliskimi.

©

Mój synek Kubuś jak wiele innych chorych dzieci przeszedł w swoim życiu już bardzo dużo – kilka operacji na otwartym sercu, niedotlenienie mózgu, utrata wzroku. Ciągła rehabilitacja, terapie usprawniające ciało i mózg to jego codzienność. Jak każda matka, chciałabym swojemu dziecku nieba przychylić, dlatego dla niego i dla innych dzieci chciałabym stworzyć miejsce do rehabilitacji z ciepłą, przyjazną i radosną atmosferą, by ćwiczenia nie wywoływały w nich lęku i nie kojarzyły się tylko z ogromnym wysiłkiem. Rodzicom i opiekunom chciałabym zapewnić poczucie bezpieczeństwa poprzez wysoce wykwalifikowaną kadrą terapeutów, stworzenie w ośrodku miejsca socjalno-wypoczynowego, by karmienie czy przewijanie dziecka nie było udręką i sztuką akrobatyczną, tylko czynnością prowadzoną jak w normalnych domowych warunkach.

Chciałabym wspierać Rodziców w ich dążeniach do poprawy stanu zdrowia ich dzieci, w ciężkich okresach życia zapewnić pomoc psychologiczną i dać możliwość wytchnienia i zrelaksowania się podczas terapii ich dzieci.

Dzieci i ich Rodzice zasługują na to, dlatego powstała Fundacja „NIEPOKONANI”.

                                                                                      Alicja Bilińska

Kubuś II operacja 050                    Kuba1

                            Kuba po niedotlenieniu mózgu            Kuba po 4 latach rehabilitacji